Prodej

Rodinný domek (ZP 85 m²) s menším dvorem a krásnými, kamennými terasami, obec Mokrá-Horákov, okres Brno-venkov

2 200 000 Kč včetně poplatků, + provize RK, cena bez daně z nabytí
Ev. č.01751
KategorieRodinné domy
LokalitaMokrá-Horákov - Horákov
OkresBrno-venkov
VelikostAtypický
Plocha užitná85 m²
Plocha pozemku388 m²
Počet podlaží1
Stav objektuDobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Kontaktujte makléřeRNDr. Vítězslav Nováček
RNDr. Vítězslav Nováček

Po dohodě s majitelem nabízíme k prodeji rodinný domek o aktuální dispozici 1+1 (+2) s možností přestavby (zpracován návrh rekonstrukce). Nemovitost má předzahrádku (32 m2), menší dvorek (56 m2) a krásnou terasovitou zahradu (222 m2) v centrální, ale velice klidné části Horákova (část obce Mokrá - Horákov). Přízemní, řadový domek o užitné ploše cca 85 m2 má sedlovou střechu. Nemovitost má půdorys v podobě písmene L, uliční šíře činí 8,8 m.
Na současnou obytnou část, kterou tvoří předsíň, dva pokoje a koupelna s WC navazují směrem do dvora dvě nově přistavené místnosti, pod kterými se nachází sklep s klenbovým stropem, jenž je vyhlouben ve skále. V domě je rozvedena elektřina, voda je k dispozici z veřejného vodovodu. Odpady jsou svedeny do veřejné kanalizace, vedení se zemním plynem se nachází před domem. V současné době je vytápění řešeno akumulačními kamny, ale existuje možnost vytápění i pevnými palivy. Celé nemovitosti dominuje zahrada, která je upravena do několika okrasných kamenných teras, které jsou využívány
k relaxaci (možnost grilování, bazén), ale i k pěstování zeleniny, nebo květin. Z teras je překrásný výhled na protější zalesněný jižní svah. Na konci horní části zahrady se nachází branka, která umožňuje přístup ke stezce vedoucí do Mariánského údolí. Průkaz energetické náročnosti budovy není zpracován, proto je uváděna třída G.
Horákov je klidná a přívětivá část obce Mokrá- Horákov, přičemž v části Mokrá se nachází základní občanská vybavenost (MŠ, ZŠ, nákupní středisko, lékař, koupaliště atd.). Právě díky krásné přírodě v blízkém okolí je Horákov vyhledávanou lokalitou pro bydlení či rekreaci. Centrum Brna je vzdáleno necelých 15 km, dopravní spojení s ním zajišťují autobusy IDOS JMK, které jezdí v přijatelných intervalech. Doba jízdy osobním autem činí cca 10 minut. Obec se rozkládá v Drahanské vrchovině, na okraji ekologicky nejcennějšího území, jímž je chráněná krajinná oblast Moravský kras. Vzhledem ke své poloze
v blízkosti CHKO je lokalita velice vyhledávána a oceňována. Rádi Vám zdarma poradíme a pomůžeme s financováním při nákupu nejen této nemovitosti. Mnohem konkrétnější a podrobnější informace Vám poskytne specialista prodeje nemovitostí společnosti Unicareal.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit či pomoci najít bydlení?
Zanechte nám na sebe kontakt a naši makléři se Vám budou věnovat.