Členství v Asociaci realitních kanceláří ČR

Realitní kancelář Unicareal je členem ARK ČR, dodržuje pravidla a povinnosti nad rámec zákona a poskytuje kvalitní realitní služby při prodeji i nákupu nemovitostí.

   

Jaké výhody přináší realitním kancelářím členství v profesních organizacích?

V České republice existuje několik profesních organizací, které sdružují odborníky z realitního oboru. Mezi nejznámější a nejdéle působící patří Asociace realitních kanceláří České republiky. Ta v současné době sdružuje přes 350 kanceláří a dalších specialistů, kteří působí na českém realitním trhu. Jejím cílem je především zvyšování kvality poskytovaných služeb při prodeji, pronájmu i nákupu nemovitostí a zavádění pravidel pro ochranu klientů.

Je členství v ARK ČR pro realitní kancelář nutností?

Asociace realitních kanceláří byla založena v roce 1991 a jejím hlavním cílem vždy bylo zvyšování kvality poskytovaných realitních služeb. Jedná se o jedno z největších profesních sdružení realitních odborníků v České republice, které své členy zavazuje k dodržování etického kodexu. Pro klienty realitních kanceláří představuje členství v tomto sdružení záruku kvalitního realitního servisu a možnost obrátit se na zástupce ARK ČR, kdykoliv nebudou s poskytnutými realitními službami spokojeni. Členství v asociaci je dobrovolné a naše realitní kancelář Unicareal s.r.o. je řádným členem již od doby svého založení.

Členství jako symbol kvality

Členy ARK ČR jsou velké i malé realitní kanceláře a samostatní makléři napříč celou republikou. Každý člen musí splňovat podmínky pro přijetí, mezi které patří především povinné pojištění profesní odpovědnosti, a to i přesto, že současná legislativa takovou povinnost neukládá. Povinnost pojistit se na rizika vyplývající z provozování realitní činnosti přinese nový realitní zákon, který by mohl začít platit v polovině roku 2020.

Je členství v asociaci rozhodujícím faktorem při výběru realitní kanceláře?

Ze zkušenosti víme, že si klienti realitní kancelář vybírají podle referencí od ostatních klientů, nabídky realitních služeb a dobré pověsti. Důležitou roli hraje i historie kanceláře a její členství v profesní asociaci, která makléřům ukládá např. pravidelné profesní vzdělávání nebo povinnost jednat v souladu se zájmy klienta. Realitní kancelář Unicareal je členem ARK ČR a musí tak dodržovat pravidla a povinnosti nad rámec zákona. Pro klienty to je určitá záruka, že patříme mezi seriózní realitní kanceláře a poskytujeme realitní služby spojené s prodejem i nákupem nemovitostí na vysoké úrovni.

 

Potřebujete poradit s prodejem nebo koupí nemovitosti?

NAPIŠTE NÁM:

(nebo volejte 541 211 876)

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.

 

Autorem článku je Valerie Magić, jednatelka společnosti Unicareal s.r.o.

Valerie_Magic

22.11.2019Sdílejte na FB nebo Twitteru: