Rekreační nemovitosti - zájem o ně roste

Chataření a chalupaření je českým fenoménem už léta. Ale teprve v době koronavirové zažívá chalupaření svůj opravdový boom. Zatímco zájem o koupi rezidenčních nemovitostí lehce stagnuje, po chatách a chalupách se rozjela velká poptávka.

 

Zájem o chaty a chalupy není v letošním roce žádnou novinkou, pomalu stoupající trend je možné pozorovat již několik uplynulých let. Letošní „pandemie“ ale pročistila mnoha Čechům pohled na dovolenou po krásách naší vlasti. Zájemci o koupi najednou zjistili, že je moc fajn, mít kam odjet z městského bytu a chata nebo chalupa se zahradou je pro to ideální. Zavřené hranice, rušení letů a povinná karanténa zvýšila zájem Čechů po rekreačních nemovitostech téměř rekordně.

Dovolená ve vlastním

Ještě není jisté, kam se letos v létě můžeme podívat na dovolenou. Čeká se také, jak jednotlivé země přistoupí k turistům a jaká pravidla nastaví v souvislosti se všemi opatřeními pro ochranu zdraví.  A tak vlastní chata nebo chalupa začíná být velmi lákavou představou. Poptávka na inzertních serverech v posledních dnech roste, a dá se předpokládat, že tento vzrůstající trend bude trvat i nadále. Trochu překvapivě i pro mnoho odborníků, kteří předpovídali, že „koronavirová krize“ přinutí klienty nákup rekreačních objektů odložit, protože se přece nejedná o nutné řešení jejich bytové situace.

Prodej nebo pronájem

Prodávat rekreační nemovitost se nyní opravdu vyplatí. Pokud ale vaše nemovitost nenajde vhodného kupce nebo se jí nechcete úplně zbavovat, zvažte její dlouhodobý pronájem. Nabídka pronájmu může přivést zájemce, kteří jsou zrovna opatrní s investováním vlastních finančních prostředků na koupi nebo nejsou ochotni se v této době zadlužovat u banky.  Pro ně bude vaše nabídka lákavá. Většina realitních serverů eviduje zvýšený zájem o vyhledávání dlouhodobých pronájmy chat i chalup již nyní a hlásí až čtyřnásobný nárůst oproti minulým sezónám. Na trhu se objevilo také velké množství ekonomicky silných zájemců, kteří dříve trávili dovolené v zahraničí. Nyní a s ohledem na všechny okolnosti, dávají přednost tuzemských dovoleným a rekreační objekt si pouze pro vlastní potřebu raději koupí nebo celoročně pronajmou.

Nové, zrekonstruované nebo k rekonstrukci

Ti, kdo chtějí v letošních letních měsících již rovnou dovolenkovat, se většinou poohlížejí po nových stavbách nebo po zrekonstruovaných rekreačních objektech. Chtějí kvalitu, soukromí a vybavení. Podobně to platí jak u poptávky na koupi, tak na pronájem. Přehlížet by se neměly ale ani chaty a chalupy určené k rekonstrukci. Na trhu jsou totiž stále klienti, pro které je důležité si nemovitost upravit dle svého vkusu, důmyslně rozmístit jednotlivé pokoje, vstupní dveře, vybrat obklady, dlažbu, sanitu nebo další zařizovací předměty. Zpravidla je to stejné jako u nemovitostí určených k trvalému bydlení. Někdo dává přednost novostavbě a jiný zase nemovitosti s duší, kterou si přemění k obrazu svému.

Očekávání rostou

Podle realitních odborníků očekává právě tento segment realitního trhu letos velký progres, který může v nejbližší budoucnosti přinést mnoha prodejcům chat a chalup příjemné zhodnocení jejich nemovitosti. Pokud tedy zvažujte prodej své chaty nebo chalupy a chcete ji nabídnout v ten správný čas a za maximální možnou cenu, kontaktujte nás.

 

Potřebujete poradit s prodejem nebo koupí nemovitosti?

NAPIŠTE NÁM:

(nebo volejte 541 211 876)

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.

 

Autorem článku je Valerie Magić, jednatelka společnosti Unicareal s.r.o.

 

10.6.2020Sdílejte na FB nebo Twitteru: