Zloději nemovitostí - můžou Vám ukrást střechu nad hlavou?

Možná ani nevíte, že v Česku se kradou nemovitosti ve velkém. Ano, za miliardy. Policie ČR dokonce vytvořila skupinu, která se zabývá výhradně kriminalitou spojenou s nemovitostmi. Myslíte, že to není možné?

      

Někdo se může vydávat za vás a bude chtít vaši nemovitost prodat. Zfalšuje vše - kupní smlouvy, váš podpis a dokonce i občanský průkaz. A jak zařídí, aby se k vám nedostala zpráva, že se vaše nemovitá věc prodává?
Jen zajde na poštu a nechá si za pár korun přesměrovat vaši korespondenci kamkoli bude chtít. Katastr vám sice zašle dopis o tom, že prodáváte nemovitost, vy se to však nedozvíte. A najednou se dozvíte, že vaši nemovitost vlastní někdo jiný. Jenže to už bude pozdě.

A jak rozhodl Ústavní soud ve věci okradeného nešťastníka? Laicky řečeno - dal za pravdu novému nabyvateli "byť kradené nemovitosti", protože i tento "nešťastník" jednal v dobré víře a vycházel z jemu dostupných a veřejných informací - katastru.

Faktem zůstává, že se takové situace se dějí. Co s tím? Hlídat. A jak?

Katastr nemovitostí poskytuje novou "hlídací službu" - Elektronická informovanost účastníka. Více informací naleznete přímo na stránkách katastru:

http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Poplatky/Sledovani-zmen.aspx

Stojí to pouhých 200,-Kč a to do 20 nemovitostí - navždy. Nejjednodušší je zajít si na katastr a vyplnit si zde formulář, lze i korespondenčně (s ověřeným podpisem) či datovou schránkou.

 

Za ten klid to rozhodně stojí, nemyslíte?

 

Potřebujete poradit s prodejem nebo koupí nemovitosti?

NAPIŠTE NÁM:

(nebo volejte 541 211 876)

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.

 

Autorem článku je Valerie Magić, jednatelka společnosti Unicareal s.r.o.

Valerie_Magic

23.9.2015Sdílejte na FB nebo Twitteru: