Prodej

Prodej domu Rohozná, okres Svitavy, pardubický kraj

DSC_3412
700 000 Kč cena bez provize RK, + provize RK
Ev. č.02177
KategorieRodinné domy
LokalitaRohozná
OkresSvitavy
Velikost2 pokoje
Plocha užitná188 m²
Plocha pozemku188 m²
Počet podlaží1
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuCentrum obce
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Sdílejte na FB nebo Twitteru:
Kontaktujte makléřeJosef Jindra
Josef Jindra

Exkluzivně nabízíme k prodeji samostatně stojící rodinný dům v centrální části obce Rohozná.

Jednopodlažní dům obdelníkového půdosysu se nachází u místní komunikaci na pozemku o výměře 188m² a je určen k rekonstrukci, která již byla v roce 2020 zahájena (nové podlahy, odpady, rozvody vody v plastu, elektrorozvaděč, okapy a rýny, příčka v koupelně, toaleta...).
Původní okna jsou dřevěná, střecha je sedlová s eternitovou krytinou, zdivo smíšené (kámen, pálená cihla, tvárnice), topení je lokální na tuhá paliva (kamna).
Nemovitost má v současné chvíli dvě obytné místnosti (ložnici a pokoj), velkou garáž, prostornou půdu nabízející možnost vybudování obytného podkroví, chodbu, koupelnu s WC, sklep, dřevěnou terasu, malý dvorek a další prostory vhodné k úpravám (vytvoření dalších obytných místností).
Obec nabízí bezplatné využití svých pozemků kolem domu jako předzahrádku, zahrádku, parkovací místo a manipulační plochu.

Klíče v RK - prohlídka možná kdykoliv!

Obec Rohozná se nachází se na pomezí Čech a Moravy ve střední nadmořské výšce 575 m. Protéká jí Rohozenský potok a prochází silnice ze Svojanova směrem na Poličku, která je vzdálená asi 15 km, nebo do Svitav (asi 17 km). Součástí Rohozné je 2 km vzdálená osada Manova Lhota, ležící nad údolím říčky Křetínky.
Okolí obce tvoří krásná krajina podhůří Českomoravské vrchoviny s velkým množstvím lesů, které jsou rájem houbařů a borůvkářů. Z kopce Na Drahách (647 m.n.m.) se otevírá panoramatický výhled do širokého okolí – od vrcholků Orlických hor na severu, přes Kralický Sněžník a Praděd v Jesenících na severovýchodě, po Kojál na Drahanské vrchovině jihovýchodním směrem a kopce nad městem Bystré na jihozápadě.
Na katastru obce rostou chráněné rostliny, jako vachta trojlistá a některé druhy vstavačů (orchidejí).
Rohozná má v současné době 640 trvale žijích obyvatel.
Součástí základní občanské vybavenosti je mateřská škola, ordinace obvodního a dětského lékaře, pošta, dva obchody, restaurace, kulturní dům, knihovna a dětské hřiště.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit či pomoci najít bydlení?
Zanechte nám na sebe kontakt a naši makléři se Vám budou věnovat.