Prodej

Prodáno | Prodej rodinného domu 2+1, Vítějeves, okres Svitavy

prodáno
Ev. č.02064
KategorieRodinné domy
LokalitaVítějeves
OkresSvitavy
Velikost2 pokoje
Plocha užitná255 m²
Plocha pozemku2.323 m²
Plocha zastavěná255 m²
Počet podlaží1
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaVenkovská
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Sdílejte na FB nebo Twitteru:
Kontaktujte makléřeOndřej Pelikán
Ondřej Pelikán

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům (chalupu) 2+1 v obci Vítějeves s pozemkem 2 324 m².

Jedná se o samostatně stojící zděnou jednopodlažní budovu vhodnou k rekreaci i bydlení. Zastavěná plocha včetně nádvoří a stodoly, kterou lze využít jako garáž či dílnu autoservisu s pneuservisem, činí 255 m². Zahrada příslušící k nemovitosti se rozprostírá na východním svahu, má výměru 2 068 m². Je osázena ovocnými stromy (švestky, jabloně, ořech) a z její horní části je nádherný výhled. V minulosti zde stávala ještě jedna nemovitost a 215 m² je v katastru nemovitostí stále vedeno jako zastavěná plocha, ke které jsou stále přivedeny inženýrské sítě a je zde tedy do budoucna možná výstavba dalšího domu. Pozemek sousedí s místním římskokatolickým kostelem, který je dominantou obce a poskytuje romantickou kulisu.

Samotný dům je starší, ale průběžně rekonstruovanou stavbou do tvaru L, bez vlhkosti, s izolací, sedlovou střechou s krytinou z pálených tašek. Okna jsou dřevěná, kastlová. Podlahy jsou zčásti betonové a zčásti dřevěné. Objekt je napojen na obecní vodovod, elektřinu 220/380 V a je zde plynová přípojka. Vytápění je lokální kamny na tuhá paliva a elektrickými přímotopy. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler. Rozvod elektřiny je v mědi. Dům má dva komíny, septik, klenutý sklep zapuštěný do svahu a kryté venkovní posezení v soukromí.

Dispozice:
- pokoj (19 m²)
- ložnice (21 m²)
- kuchyň (11 m²)
- chodba
- koupelna (5 m²)
- WC
- půda
- sklep
- stodola

Obec Vítějeves se nachází v jihovýchodní části Pardubického kraje na hranicích s krajem Jihomoravským. Leží podél potoka Korýtka o délce cca 2 km. Obec je typicky venkovským sídlem se zemědělskými usedlostmi a s klasickými domy. Nechybí ani část starobylých roubených staveb, které slouží z větší části jako rekreační chalupy. V obci žije v současné době 405 obyvatel. Obec leží v nadmořské výšce 472 metrů nad mořem. Ve Vítějevsi je základní škola, pošta, knihovna, zdravotní středisko, kadeřnictví, dvě prodejny smíšeného zboží a pohostinství. K dispozici je fotbalové hřiště TJ Sokol s běžeckou dráhou, zařízením pro atletiku, tenisovými kurty, hřištěm pro nohejbal, cvičištěm pro psy, skluzavkou a houpačkami pro děti. V okolí stojí za zmínku jistě hrad Svojanov, zámek Kunštát, zámek Letovice a Křetínská přehrada, oblíbená rekreační a rybářská lokalita. Vzdálenost do Brna 55 km.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit či pomoci najít bydlení?
Zanechte nám na sebe kontakt a naši makléři se Vám budou věnovat.

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.