Prodej

Prodej historické vily, ul.Jiráskova, Brno-Veveří

rezervováno
Ev. č.02466
KategorieVila
LokalitaJiráskova, Brno
OkresBrno-město
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná523 m²
Plocha pozemku276 m²
Plocha zahrady200 m²
Počet podlaží3
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Sdílejte na FB nebo Twitteru:
Kontaktujte makléřeMiroslava Ječmínková
Miroslava Ječmínková

S výhradním souhlasem většinových vlastníků nemovitosti Heroldův dům, nabízíme k prodeji unikátní dům, ve kterém si povídá okouzlující minulost se současností.

Heroldův dům se stal první brněnskou zakázkou známého architekta Adolfa Loose a patří mezi nejznámější stavební skvosty v Brně.

Tato patrová řadová vila s obytným podkrovím byla postavena na konci 19 století, pyšní se zastavěnou plochou 276 m² , užitnou plochou 523 m² a zahradou 200 m².

Dům je stylově řazen do vídeňské secese, stejně tak i geometricky stylizované kovové zábradlí hlavního schodiště, jehož stěny jsou podobně jako hlavní fasáda pokryty hrubě strukturovanou omítkou.

První patro obklopují tři reprezentativní místnosti s typicky vysokými stropy a to Loosův červený pokoj s noblesním interiérem, propojený důstojným vstupem, dvoukřídlými dveřmi, do velkorysé jídelny a zahradní pokoj, v jehož patře vznikl ze dvou stran prosvětlený pokoj, opatřený navíc vnějším vstupem z krásně udržované zahrady.

Ve vstupní předsíni se potkáte v interiéru s věcmi, například věšáky, úchyty na deštníky a vestavěným nábytkem na míru, nesoucí Loosův rukopis.

I když interiér prošel za ta léta částečnou rekonstrukcí, bylo dbáno na zachování těchto historických prvků. Zachovalé původní kvalitní a velmi odolné parkety neztratily kouzlo ani po sto letech.

Opojné bydlení velkým a vzdušným prostorem, plným světla, nabízí již moderně zrekonstruované obytné podkroví s mezonetem, v podkroví vily.
Podkrovní byt má užitnou plochu 219 m² a dispozici 3 + 1 s velkou koupelnou.

V přízemí jsou bohatě členěné, momentálně nevyužívané bytové prostory a garáž.

Právě teď se nabízí jedinečná příležitost koupit nemovitost, která se možná objeví jen jednou za život.
V případě, že jste to Vy , kdo se chce příležitosti chopit, budu Vás ráda, touto jedinečnou vilou, s naprosto neodolatelnou atmosférou, provázet.

S respektem k ochraně soukromí i majetku majitele nemovitosti, žádáme o pochopení a vstřícnost předjednáním záměru i vyplněním prohlídkového listu.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit či pomoci najít bydlení?
Zanechte nám na sebe kontakt a naši makléři se Vám budou věnovat.

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.