Realitní kanceláře v Brně

V Brně je téměř 400 realitních kanceláří a desítky samostatných realitních makléřů. Kolik z nich má potřebnou kvalifikaci a poskytuje kvalitní realitní služby?

     

Na brněnském realitním trhu působí přibližně 400 realitních kanceláří a desítky samostatných realitních makléřů. Ne všichni realitní zprostředkovatelé mají potřebnou kvalifikaci, zkušenosti a znalosti trhu, aby mohli klientům poskytovat kvalitní realitní služby. Pro provozování realitní činnosti stále stačí volná živnost, bezúhonnost a plná svéprávnost. Jsou tyto požadavky na realitní zprostředkovatele dostačující? Kolik z nich na brněnském realitním trhu opravdu funguje?

Služby brněnských realitních kanceláří

Konkurence na brněnském realitním trhu je velká a nabídka nemovitostí omezená. Ceny bytů a rodinných domů jsou v Brně jedny z nejvyšších v ČR, s výjimkou hlavního města. Realitní kanceláře, které chtějí růst a udržet se na realitním trhu, musí klientům poskytovat stále širší nabídku služeb na profesionální úrovni. V Unicareal si to velmi dobře uvědomujeme a klienti u nás mohou využít vedle standardně poskytovaných služeb jako je odhad ceny nemovitosti nebo průkaz energetické náročnosti budov i stále více žádanou přípravu nemovitosti před prodejem, tzv. homestaging, a také profesionální videoprohlídky nemovitostí. Samozřejmostí je pak komplexní realitní servis ve všech fázích obchodu.

Mají realitní makléři potřebnou kvalifikaci?

Realitní činnost se dnes řadí mezi živnosti volné a může ji provozovat kdokoli, komu je minimálně 18 let, má čistý trestní rejstřík a zažádá si o živnostenské oprávnění. Nováčci v realitním oboru většinou začínají s vidinou rychlého výdělku, ale nemají znalosti potřebné pro poskytování kvalifikovaných realitních služeb. I to je jeden z důvodů, proč řada z nich skončí do půl roku. Vedle realitních začátečníků jsou pak na trhu prověřené realitní kanceláře – těch v Brně působí několik desítek a realitní kancelář Unicareal se mezi ně řadí. Naši realitní makléři zakládají svoji práci především na spokojenosti klientů a vysoké kvalitě poskytovaných služeb. Mají dlouholeté zkušenosti s prodejem a pronájmem bytů, rodinných domů i ostatních druhů nemovitostí a neustále se v oboru vzdělávají. Splňují tak už nyní podmínky odborné způsobilosti, kterou bude nový realitní zákon po realitních zprostředkovatelích vyžadovat.

Realitní kancelář vybírejte pečlivě

Před zahájením spolupráce si realitní kancelář pořádně „proklepněte.“ Zjistěte, zda je členem nějakého profesního sdružení a co o ní říkají klienti. Zajímejte se také o její historii a o to, jaké nabízí klientům služby. Vyhnete se tak problémům a komplikacím, které by vás při prodeji nebo pronájmu nemovitosti mohly potkat.

Realitní kancelář Unicareal je řádným členem Asociace realitních kanceláří a její makléři poskytují všem klientům profesionální realitní služby. Přijďte se o tom sami přesvědčit.

 

Potřebujete poradit s prodejem nebo koupí nemovitosti?

NAPIŠTE NÁM:

(nebo volejte 541 211 876)

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.

 

Autorem článku je Valerie Magić, jednatelka společnosti Unicareal s.r.o.

 

5.12.2019Sdílejte na FB nebo Twitteru: