Prodej

Prodáno | Stylová chalupa (hospodářská usedlost) s velkým pozemkem v krásné přírodě, Detřichov u Svitav - Vysoká Pole

2
prodáno + provize RK
Ev. č.01083-1
KategorieChalupa
LokalitaDětřichov
OkresSvitavy
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná450 m²
Plocha pozemku1.584 m²
Plocha zastavěná454 m²
Plocha zahrady1.100 m²
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuPolosamota
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Sdílejte na FB nebo Twitteru:
Kontaktujte makléřeZdeněk Mikulášek
Zdeněk Mikulášek

Stylová chalupa, penzion, reprezentativní, celoročně obyvatelná chalupa, zemědělská usedlost spojená s chovem hospodářského zvířectva a koní, nebo snad romantické bydlení na výjimečně krásném místě uprostřed lesů v chráněné krajinné oblasti na úpatí Orlických hor, v malebné vesničce Detřichov u Svitav v části Vysoká Pole? Všechny tyto možnosti a další využití nabízí tato stylová hospodářská usedlost z roku 1898 o zastavěné ploše 454 m². Plňte si své sny a realizujte své představy. Na přání vám zašleme profesionálně zpracovanou videoprohlídku.

Se souhlasem majitele si vám dovolujeme nabídnout ke koupi tuto originální nemovitost se zachovalými dobovými stavebními prvky (připojovací cimbuří, původní konírna se žlabem, klenby atd.) a také starožitnými kusy nábytku a doplňků, které jsou zahrnuty v kupní ceně. Je již na vás, jestli se vrátíte více než 100 let do minulosti a necháte rozlehlému stavení původní tvář nebo dáte usedlosti moderní kabát. Stavení je určeno k rekonstrukci (omítky, fasáda, okna, podlahy atd.), avšak stavba samotná včetně cihel a krovů je zdravá a udržovaná s drobnými úpravami. Rozsah rekonstrukcí záleží na náročnosti a potřebách každého.

Kromě 4 světnic, velké vstupní haly, konírny, stodoly, sýpky a dvorku s cimbuřím je zde i pěkný klenutý sklep s možností zbudování vinného sklepu a také velký půdní prostor cca 150 m² se zdravými trámy čekající na vaši invenci. Objekt má septik a suchý záchod, provizorní letní koupelnu a do domu je zavedena elektřina na 220 a 380 V.

Stavba stojí na živým plotem obehnaném pozemku v osobním vlastnictví o velikosti 1 583 m². Na pozemku ideálního tvaru a s krásným výhledem do přírody na všechny světové strany jsou jak okrasné vzrostlé jehličnany, tak i ovocné stromy (jabloně, višně, švestky, hrušně, keře rybízu atd). Na zahradě se též nachází vlastní studna (hloubka 80 m) s vynikající pitnou vodou a s rozvodem do domu, rezervoár na užitkovou vodu pro zahradu, udírna a ohniště.

Tato oblast s naprosto čistým vzduchem a vhodná k léčbě dýchacích cest se nachází 9 km od Svitav, 76 km od Brna a 77 km od Hradce Králové. Je zde krásně po celý rok. V letním období koupání v jezerech a zatopených lomech, projížďky na koních, turistika a v zimě lyžovaní v nedalekých lyžařských areálech.

Půdorys usedlosti vám zašlu na přání. Další technické informace a zajímovosti stavby, které se do textu inzerce bohužel nevešly, vám rád sdělím. Budeme se těšit na vaši návštěvu formou osobní prohlídky, kterou je možné sjednat po domluvě a kterou rozhodně doporučujeme.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit či pomoci najít bydlení?
Zanechte nám na sebe kontakt a naši makléři se Vám budou věnovat.

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracování a ochrany osobních údajů.